Web ve Grafik hakkında bilmek istedikleriniz? Hosting, Domain, e-ticaret,

Bilgilendirmeler

Nisan 8, 2020
Hosting (Barındırma) nedir

Hosting (Barındırma) Nedir?

Nisan 8, 2020
Domain (alan adı) nedir

Domain (alan adı) nedir

Domain kelimesi türkçe anlamı alan adı olarak bilinmektedir. Günümüzde yaygın olarak domain ismi kullanılmaktadır. Domain (alan adı); bir kurum ya da kişi olarak tescil edilebilen ve internet üzerinde kurumları yada kişileri temsil eden hatırlanması zor olan IP adresleri yerine kullanılması için internet otoriteleri tarafından geliştirilen bir isimlendirme yöntemidir. Siteniz için seçtiğiniz ismin; com, net, org, com.tr, k12.tr, vb... gibi bir uzantıyla kullanılan haline domain (alan adı) denmektedir.
Nisan 6, 2020
Web Sitesi Nasıl Çalışır

Web Siteleri Nasıl Çalışır?

Bir web sitesi adresi yazdığınızda neler olur? Birçok kişi bu konuyu düşünmez bile sadece URL'yi yazar ve web sitesini görüntüler. Aslında web sitesi görünene kadar altyapıda ne kadar çok işlemin gerçekleştiğini bilmezler
Mart 31, 2020

Örnek Gizlilik Politikası

Bu gizlilik politikası ile "Şirket Ünvanınız"'in bir markası olan alanadınız.com (Gizlilik politikasında “alanadınız.com” olarak anılacaktır) üzerinden kullanıcıların alanadınız.com’da bulunan kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması düzenlenmektedir.
Mart 30, 2020

İnternette Satış Yapmak İçin Şirket Kurmak

İçinde bulunduğumuz zaman yani “dijital çağ”, hızla ve önemli ölçüde girişimcilerin ticaret yapma biçimini yüz yüze mağaza deneyiminden online satış yapma olarak değiştiriyor. Bu bağlamda, online alışveriş yapanların sayısının artması; büyük ve köklü firmaların digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne yönelmesine ve digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne girmek isteyen birçok yeni girişimciyi de e-ticaret'e adım atmaya yöneltiyor.
Mart 30, 2020

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler; Geçtiğimiz son 5 yılda ülkemizde ve dünyada e-ticaret büyük gelişim gösterdi. Bu büyük gelişim birçok büyük firmanın ilgisini çektiği gibi KOBİ'lerinde e-ticaret'e yönelmesine sebep oldu. Bu yüzden e-ticaret sitesi kurmak isteyenler için örnek olması açısından neler gerekirtiğini siz e-ticaret'e ilgi duyan KOBİ ve markalara anlatıyoruz.
Mart 28, 2020

E-Ticaret Nedir?

Elektronik ticaret ya da kısaca e-ticaret, 1995 yılından sonra İnternet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır.